Moc minerałów. Jadeit

Moc minerałów. Jadeit – kolejny wpis z serii, który przybliży Wam tym razem inny ciekawy minerał. Jadeit jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych, ze względu na ogromną ilość barw w jakich występuje. Część z kolorów jest jego naturalną barwą, posiada on jeszcze właściwość łatwego barwienia, dzięki czemu możemy otrzymać kamienie we wszystkich kolorach tęczy. Za to go kocham 🙂 Jadeit ma też różną przejrzystość, od mlecznego, zupełnie nieprzezroczystego, po niemal całkowicie transparentny. Czasem jest zupełnie czysty, czasem z drobnymi żyłkami. Ja najbardziej lubię fasetowany i lekko transparentny – dzięki temu wydaje się lekki i delikatny. Jeśli chodzi o kolory, to uwielbiam jego odcienie różu – od bladego, niemal białego, po soczysty – amarantowy, no i oczywiście piękny, ognisty turkus – mój ukochany kolor! A jaki jest Wasz ulubiony rodzaj i kolor?

A teraz koniecznie przeczytajcie jaki ma wpływ na różne sfery naszego życia i dlaczego warto go nosić 🙂

MOC MINERAŁÓW. JADEIT

potocznie nazywany żadem, występuje w skałach metamorficznych i łupkach krystalicznych. Dotychczas największe złoża odkryto w Birmie. Zazwyczaj mówiąc o jadeicie kojarzymy go z kolorem zielonym, ale istnieją tez jadeity o innych barwach, np. niebieski, lawendowy, biały, żółty, czerwony, pomarańczowy czy czarny. Wydobywany jest w Chinach, Japonii, Włoszech i Polsce.

A teraz przyjrzyjmy się jego magicznym właściwościom. A ma ich naprawdę sporo!

Jadeit jest bardzo popularnym kamieniem w kulturze chińskiej, był również używany do wyrobu biżuterii przez Majów, którzy przypisywali mu magiczne właściwości.

To taki minerał niemal uniwersalny.

ZDROWIE:

Jadeit ma zastosowanie przy bezsenności, bezpłodności, braku cierpliwości, depresjach itp. Fizycznie oddziałuje na kości, nerki, oparzenia, pęcherz moczowy, serce, śledzionę i układ trawienny. Pomaga również przy półpaścu i przeziębieniu. Przedłuża życie. Oczyszcza krew.

EMOCJE:

Na poziomie emocjonalnym sprzyja samorealizacji, zwiększa wiarę w siebie i wytrwałość w dążeniu do celów. Pomaga zachować spokój i równowagę w podejmowaniu trudnych decyzji. Dodaje uroku.

ŻYCIE ZAWODOWE:

Jeśli jesteś handlowcem lub biznesmenem, koniecznie musisz zaopatrzyć się w biżuterię z jadeitem! Dawni kupcy trzymali jadeit w ręce podczas negocjacji, dla uzyskania lepszych warunków. Dzięki niemu negocjacje przebiegać będą zgodnie z naszą wolą, korzystniej dla nas dobijemy targu a decyzje zapadać będą o wiele szybciej.

 

Jest nazywany „kamieniem śnienia”, podobno trzymając go pod poduszką można uzyskać sny pełne podpowiedzi.

 

Jeśli więc wierzysz w magiczne działanie minerałów, to koniecznie musisz mieć biżuterię z jadeitów. Jeśli zaś jesteś sceptycznie nastawiona do takich wierzeń, to i tak nie zaszkodzi sprawić sobie czegoś dla własnej przyjemności ? Pomijając właściwości, jadeit po prostu jest piękny!

Aktualnie dostępną biżuterię z wykorzystaniem jadeitów znajdziesz TUTAJ!

0 Komentarzy

Moc minerałów. Agat

Skorupa ziemska zbudowana jest ze skał, które składają się z mniejszych komponentów zwanych minerałami.

Minerały

to naturalny składnik skorupy ziemskiej. Niektóre minerały są bardzo cenione ze względu na rzadkość ich występowania, a także na nieprzeciętne właściwości fizyczne takie jak: twardość, przezroczystość, czy barwę. Minerały takie nazywane są kamieniami szlachetnymi. Należą do nich diament, beryl, szafir, szmaragd, czy rubin. Mniej cenne minerały nazywane są kamieniami półszlachetnymi. Są to np. agat, turkus, czy opal.

Przy okazji prezentowania bransoletek, chciałabym Wam przybliżyć właściwości popularnych minerałów, które w nich stosuję.

 

Moc Minerałów-Agat

(gr. agathos = dobry) – to wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiaj Dirillo) na południu Sycylii, gdzie wydobywano go już w starożytności. Agaty powstają w pustkach skalnych zwanych geodami. Zbudowane są z wielu różnokolorowych, naprzemianległych warstw.

ZDROWIE:

Agat pozytywnie oddziałuje w chorobach oczu (zapaleniach, podrażnieniach, zmęczeniu). Ma doskonały wpływ na nasza skórę w przypadku wysypki, siniaków, krwiaków, ukąszeń przez owady, egzemy, żylaków. Działa tez dobroczynnie na układ trawienny, oddechowy (np. astma), nerwowy, ruchowy (np. przy reumatyzmie). Wspomaga nasz organizm w przebiegu przeziębień i grypy, obniża gorączkę.

Jest też kamieniem ochronnym dla ciężarnych!

 

EMOCJE:

Agat pomaga rozładować wewnętrzne napięcia i rozbudza popęd seksualny. Zapewnia też poczucie bezpieczeństwa. Wspiera w tęsknocie za domem rodzinnym, w problemach z zasypianiem, w koszmarach sennych, w stanach zwątpienia, w depresji, w wewnętrznych napięciach i stresie, w uczuciu zgorzknienia, w agresji, pomaga w relaksacji. Wzmacnia wiarę w siebie, wytrzymałość, wytrwałość, postrzeganie świata, kreatywność, poczucie bezpieczeństwa, logiczne myślenie, dokładność, koncentrację, wyrażanie emocji, pozytywne nastawienie do ciała, radość, zaufanie, optymizm, odwagę, wewnętrzną stabilność, dojrzałość umysłową, tolerancję, zapamiętywanie.

 

ŻYCIE ZAWODOWE:

Agat uchodzi za symbol bogactwa i długiego, udanego życia.

Aby skorzystać z dobroczynnych właściwości agatu należy nosić go na gołej skórze, najlepiej na przegubie dłoni i przez dłuższy czas! Ewentualnie w kieszeni.

Agat należy rozładowywać z negatywnej energii raz w miesiącu pod bieżącą letnią wodą. Aby ponownie odzyskał swe lecznicze właściwości należy go wystawić na jakiś czas na działanie promieni słonecznych. Można go przechowywać z innymi kamieniami.

Bransoletka z agatu karneolowego – działa uspokajająco w sytuacjach stresowych. Daje poczucie siły i odwagi. Wzmacnia bogactwo,dostatek, miłość, długowieczność oraz akceptację. A przede wszystkim ślicznie wygląda ?

W naszym sklepie biżuterię z agatu znajdziesz TUTAJ

0 Komentarzy
Close Menu